صادرات روغن پالم مالزی به ایران دوبرابر شده است

جمعه 23 تیر 1396 ساعت 05:37

روغن پالم

وزیر کالا و صنایع کشت و زراعت مالزی گفت: صادرات روغن پالم مالزی به ایران در ۵ ماه اول امسال بیش از دو برابر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از نیواستریت تایمز، داتوک‌سری‌ماه‌سیوکئونگ گفت: صادرات روغن پالم مالزی به ایران در ۵ ماه اول امسال بیش از دو برابر شده است و به لطف قیمت بالاتر و حجم سفارش بیشتر به ۷۴۸.۱ میلیون رینگیت مالزی رسیده است.

  

او گفت: از ژانویه تا می، صادرات روغن پالم ما ۱۴۱.۵ درصد افزایش داشته است و از ۳۰۹.۸ میلیون رینگیت به ۷۴۸.۱ میلیون رینگیت رسیده است. قیمت‌ها و حجم محصولات مربوط به روغن پالم که به ایران منتقل شده‌اند امسال بالاتر بوده است.


آخرین داده‌های انجمن روغن پالم مالزی (MPOB) نشان می‌دهد که در نیمه اول امسال ایران ۲۸۲۲۳۸ تن خرید کرده است. این مقادیر ۲ برابر مقدار ۱۳۲۴۹۰ تنی است که در ۶ ماهه مشابه سال ۲۰۱۶ به ایران فرستاده شده بود.


آقای ماه پس از هدایت سمینار انتقال تکنولوژی و نمایشگاه سازماندهی شده با MPOB که امروز در مالزی برگزار شد با خبرنگاران صحبت کرد.


۵ماه قبل آقای وزیر، جلسات و مذاکرات ۳ روزه‌ای را در مورد برنامه فنی و اقتصادی مالزی برای صادرات محصولات روغن پالم، الوار و لاستیک به ایران برگزار کرد.


او اشاره کرد که روغن پالم در جوامع خاورمیانه یک گزینه روزانه اصلی است. سال گشته ایران ۴۵۳۱۷۲ تن روغن پالم و محصولات مربوط به روغن پالم را به ارزش ۳۳۱ میلیون دلار خریداری کرده است.


در سال ۲۰۱۴ ایران یک محدودیت واردات برای روغن پالم وضع کرد که طبق آن کل واردات روغن پالم نباید از ۳۰ درصد کل واردات روغن‌ها و چربی‌ها بیشتر می‌شد. در نتیجه خرید روغن پالم توسط ایران با ۴۷ درصد کاهش از ۹۹۷۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۳ به ۳۳۰۹۷۰ تن در ۲۰۱۵ رسید.


در سال ۲۰۱۶ این محدودیت واردات  برداشته شد اما به جای آن مالیات بر واردات این روغن افزایش یافت و به ۴۰ درصد رسید در حالی که مالیات بر واردات سایر روغن‌های گیاهی تنها ۲۴ درصد است.

http://www.mehrnews.com/

/

/

/

/

/

/

بهترین پنل اس ام اس بهترین نوع پنل اس ام اس برترین پنل اس ام اس ویژگی بهترین پنل اس ام اس دکمه فراخوان دکمه فراخوان بنر button call to action دکمه فراخوان چیست انواع تبلیغات انواع تبلیغات در ایران انواع روش های تبلیغات روش های تبلیغات اینرتنتی سامانه پیامک ارسال پیامک  سامانه ارسال پیامک پنل اس ام اس  تبلیغات بنری رایگان تبلیغات رایگان در سایت های پربازدید  روش تبلیغات بنری رایگان  کارت ویزیت لایه باز بیمه پاسارگاد  کارت ویزیت بیمه پاسارگاد دانلود طرح لایه باز بیمه پاسارگاد  نقشه ایران دانلود نقشه ایران طرح لایه باز نقشه ایران طرح لایه باز نقشه ایران به تفکیک استانی نقشه ایران psd

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.